LIELĀ KRISTAPA balvas laureāti 1977-2007

 

 

 

 


Spēlfilmas:

1977 - Puika (Aivars Freimanis, Rīgas kinostudija)

1978 - Teātris (Jānis Streičs, Rīgas kinostudija)

1979 - Kristapu labākajai spēlfilmai nepasniedz

1980 - Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku (Varis Brasla, Rīgas kinostudija)

1981 - Limuzīns Jāņu nakts krāsā (Jānis Streičs, Rīgas kinostudija)

1982 - Kristapu labākajai spēlfilmai nepasniedz

1983 - Kristapu labākajai spēlfilmai nepasniedz

1984 - Kristapu labākajai spēlfilmai nepasniedz

1985 - Emīla nedarbi (Varis Brasla, Rīgas kinostudija)

1986 - Saulessvece (Lūcija Ločmele, Rīgas kinostudija)

1987 - Kristapu labākajai spēlfilmai nepasniedz, bet visvairāk profesionālo balvu

saņem Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili (Arvīds Krievs, Rīgas kinostudija)

 1988 - Par mīlestību pašreiz nerunāsim (Varis Brasla, Rīgas kinostudija)

1989 - Dzīvīte (Aivars Freimanis, Rīgas kinostudija)

1990 - Ievas paradīzes dārzs (Arvīds Krievs, Rīgas kinostudija)

1991 - Cilvēka bērns (Jānis Streičs, studija Trīs)

1993 - Būris (Ansis Epners, studija?)

            skatītāju balva - Ziemassvētku jampadracis (Varis Brasla, studija ALKO)

1996 - Kristapu labākajai spēlfilmai nepasniedz

1998 - Izpostītā ligzda (Armands Zvirbulis, Uldis Pūcītis, Latvijas Televīzija)

            skatītāju balva - Likteņdzirnas (Jānis Streičs, RKS)

2000 - Kāzas (īsfilma, Viesturs Kairišs, Kaupo Filma)

2001 - pilnmetrāža: Pa ceļam aizejot (Viesturs Kairišs, Kaupo Filma)

            īsfilma: Klupiens (Andis Mizišs, F.O.R.M.A.)

            LKS biedru balsojums - Vecās pagastmājas mistērija (Jānis Streičs, RKS)

2003 - Pitons (Laila Pakalniņa, Hargla)

2005 - pilnmetrāža: Ūdensbumba resnajam runcim (Varis Brasla,

F.O.R.M.A./Allfilm), arī skatītāju balva

            īsfilma: Aģents iemīlas (Gatis Šmits, Eho Filma)

2007 - pilnmetrāža: Vogelfrei (Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja, Film Angels Studio)

            īsfilma: Ūdens (Laila Pakalniņa, Kompānija Hargla)

 

Dokumentālās filmas:

1978 - Sieviete, kuru gaida (Ivars Seleckis, Rīgas kinostudija)

1979 - Četri meklē miljonu (Ansis Epners, Rīgas kinostudija)

1980 - Saruna ar karalieni (Rolands Kalniņš, Rīgas kinostudija)

1981 - Kristapu labākajai dokumentālajai filmai nepasniedz

1982 - Strēlnieku zvaigznājs (Juris Podnieks, Rīgas kinostudija)

1983 - Kristapu labākajai dokfilmai nepasniedz, bet goda diplomu saņem

Meklēju vīrieti (Ivars Seleckis, Rīgas kinostudija)

1984 - Kristapu labākajai dokfilmai nepasniedz

1985 - Veļ Sīzifs akmeni (Juris Podnieks, Rīgas kinostudija)

1986 - Vai viegli būt jaunam? (Juris Podnieks, Rīgas kinostudija)

1987 - kinožurnāls Gaismēnas (Arnis Akmeņlauks, Rīgas kinostudija)

1988 - Šķērsiela (Ivars Seleckis, Rīgas kinostudija)

1989 - Izlūkdienesta priekšnieks (Romualds Pipars, Rīgas kinostudija)

1990 - Es esmu latvietis (Ansis Epners, Rīgas dokumentālo filmu studija)

1991 - Krustceļš (Juris Podnieks, Jura Podnieka studija)

1993 - Naivie (Dainis Kļava)

1996 -

1998 - Debesu sala (Ivo Kalpenieks, F.O.R.M.A.)

            skatītāju balva - Eiropas nolaupīšana (Askolds Saulītis, Kaupo Filma)

2000 - Jaunie laiki Šķērsielā (Ivars Seleckis, EDKS)

2001 - pilnmetrāža: Rīga. Desmit gadus pēc (Arta Biseniece, Morgane Production (Latvijas puse - Guntis Trekteris))

īsfilma: Jumta likums (Andis Mizišs, Māris Maskalāns, Vides Filmu studija), arī skatītāju balva

2003 - pilnmetrāža: Bet stunda nāk (Juris Poškus, FaFilma)

īsfilma: Viktorijas bērni (Līga Pipare, Ģilde)

skatītāju balva - Keep smiling! (Askolds Saulītis, Subjektiv Filma)

2005 - pilnmetrāža: Tārps (Andis Mizišs, Vides Filmu studija)

            īsfilma: Leiputrija (Laila Pakalniņa, Vides Filmu studija)

2007 - pilnmetrāža: Mans vīrs Andrejs Saharovs (Ināra Kolmane, Deviņi)

            īsfilma: Teodors (Laila Pakalniņa, Vides Filmu studija)

 

Animācija:

1980 - Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties (Roze Stiebra, Latvijas Televīzija)

1981 - Bimini (Arnolds Burovs, Rīgas kinostudija)

1983 - Kabata (Roze Stiebra, Latvijas Televīzija)

1984 - Sapnis (Arnolds Burovs, Rīgas kinostudija)

1985 - Fantadroms. Sāls (Ansis Bērziņš, Latvijas Televīzija)

1986 - triloģija Sapnis, Pēdējā lapa, Princese un puma (Arnolds Burovs, Rīgas kinostudija)

1987 - Bruņurupuči (1987, Ansis Bērziņš, Latvijas Televīzija)

1988 - Skatāmpanti (Roze Stiebra, Rīgas kinostudija)

1989 - animatori atsakās no konkursa, jo gatavas tikai divas leļļu filmas

1990 - Rezgalības I (Jānis Cimermanis, zīmēto un leļļu filmu studija Dauka)

1991 -

1993 - Ness un Nesija (Roze Stiebra, Ansis Bērziņš, zīmēto un leļļu filmu studija Dauka)

1996 - Munks un Lemijs (Nils Skapāns, Roberts Šēnbergs, Animācijas brigāde)

1998 - Pasaciņas. Miega vilcieniņš (Roze Stiebra, Dauka)

            skatītāju balva - Putnu būris no seriāla „Avārijas brigāde"

(Jānis Cimermanis, Animācijas brigāde)

2000 - Velniņi (Inga Riba, Rija) (arī skatītāju balva)

2001 - Neparastie rīdzinieki (Roze Stiebra, Dauka)

2003 - Vectēva medus (Vladimirs Ļeščovs)

2005 - Bezmiegs (Vladimirs Ļeščovs, Rija)

2007 - pilnmetrāža: Lote no Izgudrotāju ciema (Heiki Ernits, Janno Poldmā, Joonisfilm un Rija)

            īsfilma: Čiža acīm (Edmunds Jansons, Studija Centrums)

 



Komentāri [0]

Jaunākais portālā
Foto reportāža     
Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps 2009 laureāti.  ...
29. septembrī Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps atklāšanas ceremonijā uz...
Jaunās mājas Kinozāle (kim? Spīķeros, Maskavas ielā 12/1)   21:00 Pirmizrāde! Ejiet,...
Jau otrdien, 29. septembrī, kinoteātrī Rīga, Rīgas Kinomuzejā un visā Latvijā sākas...
.